Neohodnoceno

Monolith grilovací uhlí

Dřevěné uhlí

Můžeme doručit do:
24.5.2024
Skladem
Kód: 103
Značka: Monolith
684 Kč
Kategorie: Dřevěné uhlí
Hmotnost: 8 kg
monolith grillkohle
Tip

Vysoce kvalitní dřevěné uhlí z tvrdého dřeva pocházejícího z evropských lesů s certifikací lesního hospodářství, které je šetrné k životnímu prostředí, je ideální pro domácí i profesionální použití. 

 

Moderní a efektivní výroba extrahuje dehty a kyseliny, čímž získá rovnoměrně zuhelnatělé dřevěné uhlí s 85% obsahem uhlíku a vysokou energetickou hodnotou.

Prvotřídní hrudky o velikosti 4-12 cm zabraňují příliš hustému zaplnění ohniště (koše na uhlí), což podporuje optimální proudění vzduchu a intenzitu tepla.

Díky dokonalé karbonizaci Monolith dřevěné uhlí velmi rychle zapálíte a teploty 200-250°C lze dosáhnout za pouhých 15-20 minut.

Vysoká energetická hodnota 31 700 kJ/kg zajišťuje dosažení a udržení vysokých teplot podle potřeby.

 

Rozměry ( š x h x v): 38 x 40 x 60 cm

Balení obsahuje 8 kg dřevěného uhlí.

MONOLITH

Schopnost keramiky absorbovat a uchovávat teplo je lidstvu známá po tisíce let. V Japonsku byla tato vlastnost poprvé použita k přípravě jídla: Slovo "Kamado" původně odkazovalo na keramické varné desky zabudované v domech, z nichž se později vyvinul přenosný gril „Mushi-Kamado“.

Američtí vojáci přinesli tuto myšlenku do Ameriky, a ta předznamenala zrod dnes světově proslulého grilu Kamado. V Německu to byla velká vášen pro grilování, která přiměla Matthiase Otta k založení značky MONOLITH Grill.

V roce 2005 se zamiloval do svého prvního keramického grilu, ale viděl mnoho příležitostí ke zlepšení - proto vyvíjel do roku 2008 svůj vlastní Kamado gril a uvedl jej na trh.

Během posledních dvanácti let se Monolith rozrostl do mnohem větších rozměrů: Monolith je tým milovníků grilování a nadšenců barbecue, je to myšlenka neomezené svobody při grilování, univerzální venkovní kuchyně se stále rostoucí nabídkou příslušenství - a koneckonců i přátelství mezi příznivci grilování. 

Zpět do obchodu