PANETTONE

450 g prosáté mouky

120 g cukru

40 g droždí

120 g másla

180 ml mléka

6 žloutků

1 špetku soli

75 g pomerančové kůry

75 g citrónové kůry

200 g rozinek

2 lžíce másla na vymazání formy

 

 

 

 

 

Postup:

Tento klasický italský chléb pochází původně z Milána, ale nyní si podmanil celý svět. I když je pečení panettone obecně považováno za docela komplikované, Antonio Furnari, provozovatel Ristorante e Pizzeria Etna a člen národního týmu Pizza Germany, Vám poskytl skvělý recept na panettone přímo z Vašeho Monolithu.

Nejprve v hrnci rozpustíme máslo s mlékem a necháme vychladnout. Mouku dejte do misky a udělejte důlek. Rozdrobte droždí a posypte cukrem. Nalijte směs mléka a másla, promíchejte (na těsto můžete použít i kuchyňského robota). Zakryjte a nechte 15 minut odpočívat. Poté vmíchejte žloutky, sůl a vytvořte pevné těsto.

Přidejte pomerančovou a citronovou kůru, rozinky a promíchejte. Formu vymažte máslem a poprašte moukou, vložte těsto. Zakryjte a nechte odpočívat, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem (obvykle asi 20 minut).

Monolith zahřejte na 200°C. Nastavte s pomocí deflektorového kamene a kamenem na pizzu nejvyšší úroveň pro pečení. Gril nastavte na 180°C. Panettone pečeme po dobu 30 minut.

Odstraňte panettone a potřete vajíčkem, poté pečte dalších 20 minut. Po upečení vyklopte a nechte vychladnout. Posypte moučkovým cukrem a podávejte. Dobrou chuť!

 

Zpět do obchodu