Neohodnoceno

Monolith grilovací uhlí

Dřevěné uhlí

Můžeme doručit do:
5.3.2024
Skladem (5 ks)
Kód: 103
Značka: Monolith
684 Kč
Kategorie: Dřevěné uhlí
Hmotnost: 8 kg
monolith grillkohle
Tip

Naše grilovací dřevěné uhlí MONOLITH je špičkové dřevěné uhlí z certifikovaného německého lesního hospodářství, v němž se řízeným retortovým procesem zušlechťuje pouze dubové dřevo. Při tomto procesu se extrahují dehty a kyseliny, které vznikají, a získá se rovnoměrně spálené uhlí s velmi vysokou energií. Střední třídění zabraňuje příliš hustému zaplnění uhlí v topeništi ( koši na dřevěné uhlí ) a podporuje tak optimální proudění vzduchu. Díky dokonalému zuhelnatění lze uhlí velmi rychle zapálit a za 10 – 15 minut lze dosáhnout teplotních rozsahů 200 – 250 ° C. S energetickou hodnotou 31 700 kJ / kg získáte velmi dlouhodobé, v případě potřeby velmi vysoké teplo. V souvislosti s akumulačními vlastnostmi Monolith grilu lze každé dlouhé grilování provést pouze s jednou dávkou uhlí 3 kg.

Rozměry ( š x h x v): 38 x 40 x 60 cm

Balení má 8 kg

MONOLITH

Schopnost keramiky absorbovat a uchovávat teplo je lidstvu známá po tisíce let. V Japonsku byla tato vlastnost poprvé použita k přípravě jídla: Slovo "Kamado" původně odkazovalo na keramické varné desky zabudované v domech, z nichž se později vyvinul přenosný gril „Mushi-Kamado“.

Američtí vojáci přinesli tuto myšlenku do Ameriky, a ta předznamenala zrod dnes světově proslulého grilu Kamado. V Německu to byla velká vášen pro grilování, která přiměla Matthiase Otta k založení značky MONOLITH Grill.

V roce 2005 se zamiloval do svého prvního keramického grilu, ale viděl mnoho příležitostí ke zlepšení - proto vyvíjel do roku 2008 svůj vlastní Kamado gril a uvedl jej na trh.

Během posledních dvanácti let se Monolith rozrostl do mnohem větších rozměrů: Monolith je tým milovníků grilování a nadšenců barbecue, je to myšlenka neomezené svobody při grilování, univerzální venkovní kuchyně se stále rostoucí nabídkou příslušenství - a koneckonců i přátelství mezi příznivci grilování. 

Zpět do obchodu